در سال ۲۰۱۳ و جشن ۵۰ سالگی پورشه، مدیرعامل پورشه آرزوی خود مبنی بر اضافه شدن نسل اول ۹۱۱ به موزه کمپانی را اعلام نمود و بالاخره در سال ۲۰۱۷ این آرزو برآورده شد

در دهه ۶۰ میلادی پورشه کمپانی با عمر کمتر از ۲۰ سال بود و ۹۱۱ به عنوان محصول جدید این کمپانی معرفی شده بود. ارزش ۹۱۱ تا ۲۰ سال پس از معرفی مدل ۹۲۸، جانشین نسل اول ۹۱۱، و ادامه تولید ۹۱۱ در کنار ان برای کمپانی مشخص نشده بود. کمپانی پورشه تعداد زیادی از مدلهای سالهای اولیه ۹۱۱ را داشت، اما مدل ۹۰۱ در موزه این کمپانی موجود نبود.

پورشه در نمایشگاه فرانکفورت ۱۹۶۳ از مدل ۹۰۱ رونمایی کرد، اما پژو با تذکر به پورشه بابت نامگذاری و اینکه تمامی عددهای ۳ رقمی با یک صفر در وسط، توسط این کمپانی ذخیره شده است. این در حالی بود که خودروهای مسابقه ای پورشه ۸۰۴، ۹۰۴، ۹۰۶، ۹۰۸ و ۹۰۹ بودند و پورشه مجبور شد تا مدل داخل شهری ۹۰۴ را کاررا GTS و ۹۰۶ را کاررا ۶ نامگذاری کند و البته ۹۰۱ نیز به ۹۱۱ تغییر نام داد.

قبل از این تغییر نام، دقیقا ۸۲ دستگاه از ۹۰۱ تولید شد که البته بیشتر برای مراحل تست خودرو بود و تنها تعداد محدودی از آن به فروش رسید. از نمایشگاه ژنو سال ۲۰۱۳ و جشن ۵۰ سالگی ۹۱۱، پورشه به دنبال خریداری یکی از ۹۰۱ های تولیدی بوده بالاخره در سال ۲۰۱۵ اطلاعاتی از وجود تعدادی از نمونه های اولیه ۹۱۱ در انباری در استان براندنبرگ آلمان به دست آورد. یک دستگاه 911L مدل ۱۹۶۸ طلایی و یک دستگاه ۹۰۱( با سریال ۰۵۷-۳۰۰ که با نام ۹۰۱ نیز تولید شده بود) قرمز رنگ کاملا ویران شده، به دست آورد. پورشه برای ۹۰۱، مبلغ ۱۲۶۰۰۰ دلار و برای 911L مبلغ ۱۷۰۰۰ دلار پرداخت کرد.

به گفته مسئولین پورشه، قبل از شروع بازسازی خرابی بیش از ۵۰٪ بدنه محرض بود. اما با بررسی بیشتر متوجه شدیم بیشتر از نیمی از بدنه فلزی سالم و قابل بازسازی است.بازسازی بدنه ۹۰۱ یک سال زمان برد و بعد از نصب تمام قطعات، بدنه برای رنگ شدن وارد اتاقهای رنگ مدرن پورشه شد تا رنگ قرمز بر روی آن نقش ببندد. البته استفاده از تکنولوژی های مدرن باعث ناراحتی برخی علاقه مندان خودروهای کلاسیک شد.

یکی از نکات جالب در رابطه با این پورشه، سالم ماندن روکش چرمی دسته دنده آن در طول این دوران طولانی بود. برای بازسازی صندلیها، تیم بازسازی با مشکلی عجیب رو به رو شد، صندلیهای نصب شده در آن قابلیت تنظیم ارتفاع داشتند و البته این تیم اطلاعی از امکان ارائه این صندلی ها در آن سالها برای مدلهای پورشه نداشت.

پورشه بازسازی موتور ۲ لیتری خطی ۶ سیلندر این ماشین هم با تعمیر پیستونها و قطعات دوار در طول ۱۲۰ ساعت، انجام داد که در نهایت موتور در بهار سال ۹۶ روشن شد و بر روی کار نصب گردید.

مرجع:

CarandDriver

 

 

9 پاسخ

  1. It is actually a greqt and useful iece oof information. I amm glad thaat you just shared this
    helpful inormation with us. Please keep uus uup too daate like this.
    Tank yyou for sharing.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.